Paypal Nedir ve Paypal Nasıl Kullanılır?

Paypal internet üzerinde 100 milyondan fazla insanın tercih ettiği bir ödeme sistemidir. Paypal ile e-posta adresinizi kullanarak daha güvenli olarak para gönderip alabilir yada online alışveriş yapabilirsiniz.

Dünyanın en büyük açık arttırma siteleriniden Ebay paypal’ı temel ödeme sistemi olarak kullanmaktadır. Yine bir çok e-ticeret sitesinde paypal ödeme sistemi kullanılmaktadır.

Paypal ile Alışveriş

Paypalın getirdiği en büyük avantaj internet üzerinden yaptığınız ödemeleri kredi kartı bilgilerinizi kullanmadan doğrudan paypal ödemesi ile yapma imkanınız olması.

Kredi kartı ile ödeme yapılan sitelerde https gibi daha güvenli olan iletişim yolları kullanılsada, yinede küçük sitelerden alışveriş yaparken insan bir tereddüt duymuyor değil. Bu açıdan paypal ile alışveriş yapmak güvenlik için daha avantajlı.

Paypal ve Türkiye

Ülkemizde henüz çok yaygın değil paypal ödeme sistemi. Ama eğer sık sık yurdışından alışveriş yapıyorsanız paypal üyeliği işinize yarıyabilir.

Eğer paypal’ı ödemelerinizi almak için kullanmayı düşünüyorsanız, Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülke için, paranızın doğrudan Türkiye’deki bir banka hesabına gönderilememesi gibi, bazı kısıtlamaların olduğunu belirtmekte yarar var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *