Turk Telekom WIRO Servisi İçin Yeni Müşteri Kabul Etmiyor

Türk Telekom WIRO hizmetini teknik bir problemden dolayı bir süredir veremiyor ve kendi telekom ofislerinin bu konudan haberleri yok.

Telekom müşteri hizmetlerini arayarak WIRO Yurt Dışından Arama Servisi hizmetini online olarak alabiliyorsunuz. Biz zaten başka bir iş için Türk Telekom ofisine uğramışken bu işide ofisten halletmek istedik. Sadece bir iki saatlik bir deneyim, Türk Telekom’un neden şu anki yaklaşımı ile sektöründe iyi bir örnek olamadığını gösteriyor.

Dünkü Deneyimden Bazı Başlıklar

Önümüzde bir kaç kişi olmasına rağmen her bir müşteri için çok fazla zaman harcanıyor. İki görevli hizmet veriyordu ve neredeyse bir saate yakın bir süre bekledik.

  • Bizim TT WIRO için işlemimiz fazla sürmedi. Bu işlem için görevli arkadaş bir form alıp, bizim adımıza kendisi doldurdu ve işlemi tamamladı. Şu kadar saat WIRO ile ücretsiz konuşma hakkınız var diye bizi bilgilendirdi, ve kullanıcı adı ile şifre için 444 1 444 nolu Türk Telekom Müşteri Hizmetleri telefonunu aramamız gerektiğini söyledi.
  • 444 1 444 nolu telefonu aradığımızda, çıkan müşteri temsilcisi epey bir süredir WIRO için teknik bir problemden dolayı yeni müşteri kaydı yapamadıklarını, eski kullanıcıların WIRO hizmeti almaya devam ettiğini fakat yeni kullanıcı adı ve şifresi yaratamadıklarını belirtti.

Telekom’un servisi bu konudan haberdar değil; işlemlerimizi mutlu bir şekilde yapıyor, ilk açılıştaki ücretsiz konuşma saatleri ve WIRO kullanımı konusunda bizi bilgilendiriyor.

Bu kadar kopukluk olması gerçekten ilginç. Telekomun sitesinden girip baktığınızda da bu konu ile ilgili hiç bir bilgiye yer verilmemiş. Bu problemin ne zaman çözümlenebileceğine dair hiç bir tarihte yok.

Teknolojinin uygulanmasında öncü olması gereken bir kurum maalesef tüm teknik alt yapısına rağmen hantal bir yapılaşmanın örneğini veriyor.

WIRO nedir: TT WIRO ile yurtdışındayken internet üzerinden kendi sabit telefon hattınız ile arama yapabilir, hem cep telefonu hem de laptop ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *