Internet Üzerinden Para Kazanmak – Nerden Nasıl başlamalıyım?

Evde online çalışmak son yıllarda popüleritesi artan bir konu. Neredeyse hergün bu konular hakkında e-kitap tarzında yeni bir kitap çıkarıp internet üzerinden para kazanmanın yolları anlatıyor.

Aslında “Internet üzerinden nasıl para kazanırım” sorusunun yollarını öğretmeye çalışan bu kadar çok kaynak kitabın çıkması konuya gösterilen ilginin göstergesi. Tabi bu kitapların çok büyük bir kısmı evden para kazanma konusuna gösterilen talebi değerlendirmek istiyen fırsatçılar.

Evden Para Kazanmak İsteyen Birisi Nerden Başlamalı

Web sitesi açmak için teknik alt yapısı olmıyan birisi için bu soruyu cevaplamaya çalışalım. Öğrenilmesi gereken bir çok konu var, domain adı almaktan, host etmek ve web sitesinin tasarlanması ve sayfaların eklenmesi gibi başlangıç seviyesinde karşımıza çıkan.

Biraz çabalamayla bir çok kişi bütün bunların üstünden kendsi gelebilir yada bu işi yapmak için bir web tasarımcısından yardım alabilir. İkincisi daha uygun bir seçim olacaktır ama bu seçimi yaparkende dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Diğer taraftan web sitesi için doğru konu seçmekten, arama motoru optimizasyonu ve trafik yaratmak gibi bir çok konu var öğrenilmesi gereken.

SBI – Site Built It – Eğer İngilizceniz varsa

İngilizcesi olanlar için başlangıçtaki zorlukları sizin için çözmeye çalışan bir sistem önermek istiyorum

Ben teknik konulara hakim olmama rağmen başlangıçta online para kazanma konusunu araştırırken hem işin inceliklerini öğreten, hemde işin teknik alt yapısını sizin için kurmuş bir sistem bulmaya çalıştım.

Bu konuda karşınıza o kadar çok seçenek çıkıyorki. Ve maalesef çogunluğu sizin paranıza almaya çalışan insanlar. Satış sayfaları o kadar iyi hazırlanıyorki okuduğunuzda , ne kaybederim bir deniyeyim diyorsunuz.

Bu araştırmaları yaparken bunların arasında bulduğum SBI adlı site diğerlerinden bir çok yönüyle farklı olduğunu gösteriyordu.

SBI Ken Evoy tarafından kurulmuş bir sistem.

Bir web hosting firması ile karıştırmak çok kolay başlangıçta. Evet domain adı almak, ve host hizmeti vermek gibi web hosting firmalarının verdiği standart hizmetleride veriyor.

Ama asıl amaç, interneti pek bilmiyen bir insanı dikkate alarak tasarlanmış. Size nasıl para getirecek bir konu seçilir anlatmaktan, nasıl domain adı alınacağını, trafik yaratılacağını ve nasıl hangi yollarla para kazanma imkanlarını kullanabileceğinizi yazılı ve videolu olarak eğitim olarak da sunan bir çeşit online ünüversite diyebilirim.

Ve daha önemlisi tüm bunları nasıl adım adım yapacağnızı sadece anlatmıyor, size bu işleri yaparken ihtiyacınız olacak araçlarıda beraberinde sunuyor. Mesela para getirecek konuyu seçmeniz başlangıçta yapılacak en önemli adımlardan bir tanesi bu işe girdiğinizde. SBI brainstorming dediği bir program ile size bu işi en doğru ve hızlı yapmanın araçlarını veriyor.

SBI’in işinizi kolaylaştırmak için sunduğu bir çok program var sistemin içinde. Bunları ayrı bir yazıda daha ayrıntılı olarak bakmak lazım.

Ama eğer en azından ingilizceyi okuma seviyesinde biliyorsanız, ve internet üzerinden para kazanmak konusunda ciddi iseniz buradan başlamanızı tavsiye ediyorum.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz.

SBI yi anlatan bir video tur

SBI ile yapılmış örnek siteler

4 thoughts on “Internet Üzerinden Para Kazanmak – Nerden Nasıl başlamalıyım?”

  1. SBI paralı galiba.böyle bilgileri alabileceğimiz bedavaya bilgi veren bir program veya kapsamlı bir yazı yok mu?

  2. Evet SBI paralı. İçinde hostingide var. Dediğim gibi bu ingilizce dili yeterli olanlar için bir alternatif. Teknik bir bilgisi olmayan ve nereden başlıyacağını bilmiyenler için belki en iyi alternatif benim deneyimime göre.

    Eğer google da bir arama yaparsanız bu konuda ne kadar çok farklı yolun olduğunu görebilirsiniz. Ve birçoğuda kolay yoldan para kazanmak üstüne, ama kolay yoldan para kazanan siz değilde, genellikle size ürünü satan oluyor.

  3. sayın yetkililer ben kişiye özel otomobil tasarımları adı altında bir web sitesi kurmak ve bu sitedende gelir elde etmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.saygılarımla Selçuk GÜRER…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *